دلیل بودن تو خواب
بهمن ۱۱

چیزی که نحوه زندگی انسانها را مشخص می کند، تفسیر و نوع دیدشان نسبت به  وقایع بیرونی است نه خود آن وقایع.

سرمنشأ مثبت اندیشی از باورهای ما می آید. باورها و اعتقادات هر فرد و نوع برداشتش از زندگی و وقایع آن است که او را به سمت و سوی خوشبختی و یا بدبختی می برد. هر اتفاقی که در زندگی ما پیش می آید از نظر ما یا خوشایند است یا ناخوشایند. پس هرامری می تواند باعث خوشحالی و خوشبختی ما و یا باعث ناکامی و ناراحتی ما شود.

مثبت اندیشی به ما کمک می کند که بتوانیم تغییرات مفیدی در رفتار، گفتار، کار و زندگی خود ایجاد کنیم .

کلمات نیز تأثیر بسیاری بر افکار و احساسات ما می گذارند. کلمات می تواند ما را بسیار هیجان زده، متأثر یا خوشحال کند. پس دقت کنید کلماتتان را در جهت مثبت و زیبا کردن افکار و احساساتتان به کار ببرید.

به کاربردن واژه ها و عبارات تأکیدی مثبت در زیباتر شدن افکار و اعمال ما و بهبود کیفیت زندگیمان تأثیر بسیار زیادی دارد و باعث ایجاد شور و شوق در زندگی می شود. مثل این جمله: «من شایسته موفقیت هستم و همیشه به اهدافم می رسم.»

هیچگاه مشکلات و سختیهای زندگیتان را لعنت و نفرین نکنید. این فکر که دنیا سرشار از مشکل است را دور بریزید و در عوض هرگاه موقعیت نامطلوب یا مسئله ناخوشایندی در زندگیتان پیش آمد، به دنبال راههای مثبت و طلایی برای حل آن مسائل باشید. به کار بردن این روش باعث ایجاد رضایت در شما و حل شدن مسائل زندگیتان به گونه ای مثبت و خوب می شود.

نحوه اظهار نظر کردن در مورد دیگران و کارهایشان نیز بسیار مهم است. سعی کنید سریع و منفی در مورد چیزی اظهار نظر نکنید. ابتدا در مورد آن فکر کنید بعد نظر خود را از جنبه مثبت مطرح کنید تا تأثیر بیشتری بر مخاطبتان داشته باشد.

در اطراف همگی ما افراد منفی بافی هستند که با افکار و گفتار منفی شان سعی دارند، باعث تضعیف روحیه ما شوند. سعی کنید تا حد امکان با چنین افرادی همنشین نشوید.

بسیاری از مردم افکار منفی را در زندگیشان مد نظر قرار داده و به آنها بها می دهند. حتی در صحبتهایشان با یکدیگر مدام از سختیهای کارشان، کم خوابیهای شبانه، نداشتن استراحت گله می کنند و همین امر تأثیر منفی بر فکر آنها گذاشته و باعث خستگی و ناامیدی شان می شود.

مطمئن باشید که اطرافیانتان هیچ علاقه ای به شنیدن سخنان منفی شما ندارند. سعی کنید در مورد جنبه های مثبت زندگی و کارتان برای دیگران صحبت کنید. زیرا شنیدن آنها می تواند برای دیگران هم جالب باشد.

به نظر شما بهتر نیست که ما به جای اینکه فقط به مشکلات، بی عدالتی ها، گرانی و تورم، بی پولی، بیکاری و هزاران فکر منفی دیگر تمرکزکنیم، به اینکه در زندگیمان بسیاری از اوقات کارها درست و خوب پیش می روند فکر کنیم و از این موضوع شگفت زده شویم و به جای گله و شکایت از زندگی و کار، هر جا که هستیم از وفور نعمت و ثروت و خوش اقبالی صحبت کنیم؟

ممکن است شما در آخرین سفرتان از اینکه هواپیما چند ساعت تأخیر داشته و مجبور شده اید چند ساعت از وقتتان را در فرودگاه بگذرانید، بسیار ناراحت و معترض باشید و تا چند روز از تأخیر پرواز و خستگی مفرط خود به خاطر معطلی در فرودگاه، با ناراحتی و دلخوری برای دوستان و همکارانتان تعریف کنید. ولی آیا تا به حال از پروازهای خوب، راحت، به موقع و به سلامت خود بسیار خوشحال شده اید و آیا آنها را بارها برای دوستانتان تعریف کرده اید؟

وقتی از شما می پرسند آیا امروز روز خوبی داشته اید، چه جوابی می دهید؟ آیا جواب می دهید: «روز بسیار سخت و طاقت فرسایی بود.» یا می گویید: «روز خوبی داشتم. خدا را شکر همه چیز بر وفق مراد بود.»

اگر به تمام لحظات زندگیمان فکر کرده و آنها را مرورکنیم، می بینیم که در طول زندگی لحظات خوشایند و لذت بخش زیادی برای ما رخ داده است. پس چرا به جای فکر کردن به لحظات شاد و زیبای زندگیمان به لحظات سخت فکر کنیم؟

فراموش نکنید که افکار منفی می تواند یک روز سفید را خاکستری نشان دهد و افکار مثبت حتی یک روز خاکستری را زیبا و سفید می کند.

به طورکلی مثبت اندیشی و افکار منفی هر دو به صورت مسری از فردی به فرد دیگر سرایت می کند. شما می بایست سعی کنید به جای اینکه اجازه دهید افکار منفی دیگران بر شما تأثیر بگذارد و روحیه شما را تضعیف کند، با گفتار مثبت خودتان اندیشه ها و افکار مثبت را به دیگران منتقل کنید و به آنها بیاموزید که افکار منفی شان را کنار گذاشته و اندیشه های مثبت را جایگزینش کنند. با این کار شما می توانید هم به اطرافیان خود کمک کرده و هم روحیه مثبت اندیشی خود را تقویت کنید.

هرگاه حادثه ناراحت کننده ای در زندگیتان پیش آمد، به جای اینکه مأیوس و نگران شوید، آن را به فال نیک گرفته و به این فکر کنید که قطعا” راه دیگری برای سعادت و خوشبختی شما گشوده شده و می بایست آن راه را بیابید.

سعدی در بیت زیر به زیبایی این موضوع را بیان می کند:

«خدا گر به حکمت ببندد دری

به رحمت گشاید در دیگری»

به فرض اگر شما شغلتان را از دست داده اید، پیشنهاد می کنم به جای تأسف و ناراحتی، خوشحال باشید زیرا این مسئله پیام مثبتی برای شما دارد. از دست دادن شغلتان بدین معناست که شما باید وارد کار جدید و بهتری شوید و فراموش نکنید که در هر امری حتی به ظاهر ناراحت کننده، جایی برای  خوشحالی و موفقیت وجود دارد.

نوع نگرش و تفکرات هر انسانی نشاندهنده شخصیت، اعتقاد و باورهای او می باشد و ناشی از نحوه توجیه و تفسیر تجربیاتش است.

خوش بینی نیز می بایست عاقلانه باشد . نباید خوش بینی را با اعتماد کورکورانه به هر کسی یا چیزی اشتباه بگیریم. مثلا” در سرمایه گذاری در هر نوع فعالیتی بهتر است هم خوش باشیم و هم در کنار آن با نگاهی نقادانه و دقیق جلو برویم. نظر نقادانه به شما کمک می کند که جلوی هدر رفتن سرمایه تان را بگیرید و دقیق ترو بهتر تصمیم بگیرید. اگر قرار است در کاری سرمایه گذاری کنید بهتر است، ۷۰% با دید خوشبینانه و ۳۰% با دید نقادانه جلو بروید و در مورد آن کار تفکر و بررسی کرده و سپس تصمیم گرفته و اقدام کنید.

حق یارتان

Share/Save/Bookmark


۱۴۱ نظر برای “مثبت اندیشی و نتیجه آن در زندگی”

 1. سمیه گفت:

  با سلام
  شما می‌توانید راه ها و رازهای مثبت اندیشی را توضیح دهید.
  با تشکر از شما

 2. فرنوش گفت:

  سلام
  خیلی از متن مثبت اندیشی خوشم آمد من هم با این نظر موافق هستم خیلی ممنون سایت بسیار آموزنده ای هست من که خیلی از مطالب آن پند گرفتم

 3. شکریه گفت:

  با سلام خسته نباشید مطالب خیلی خوبی بود امیدوارم که بتوانم استفاده لازم راببرم باز هم منتظر نصایح شما هستم ممنونم.

 4. فرکام گفت:

  سایت خوبیه ممنون
  من از امروز افکار منفی را دور ریختم وافکار مثبت جابگزین آن کردم ……..واقعا زندگی زیباست

 5. مسافر گفت:

  oخوب فکر کردن در باره دیگران کار خیلی خوبی می باشد ولی چه کاری انجام بدهیم تا دیگران در باره ما خوب فکر کنند.

 6. نسرین گفت:

  متن خیلی جالبی بود اما من هر وقت مطالعه ای در این باره دارم خیلی سرشار از انرژی می شوم ولی بعد از مدتی دوباره به حال قبل یعنی بی حوصلگی می رسم و این خیلی بد است ؟؟؟

 7. مینا توکلی گفت:

  سلام . کاملاً به این متن ایمان دارم و امید دارم هم من و همه همه دوستان این مطالب را در زندگی بکار ببریم .

 8. محسن گفت:

  متن خوبی بود ولی کلی و پراکنده.بهتر است کمی کامل تر درباره مثبت اندیشی بحث کنید. موفق باشید

 9. م.شامنصوری گفت:

  سلام
  تشکر ازمطالب آموزنده ومفید شما ،من میتوانم دیگران را انرژی مثبت صحیح بدهم.
  ولی نمی توانم برای خودم این باور را داشته باشم.به نظر شما من وامثال من چگونه…….

 10. داریوش گفت:

  هر فکری گرچه رنجت بده و حقیقت باشه..منفی هست.. هر کاری سود بده..و حال کنی گر چه غیر حقیقت باشه..فکر متبت است.. خلاص.. تمام

 11. danial گفت:

  سلام. با اجازه از شما از مطلب بالا با ذکر منبع برای وبلاگم استفاده کردم. امیدوارم راضی باشید. با تشکر

 12. بهترین هستم گفت:

  به نظر من مثبت اندیشی فقط یعنی مثبت اندیشی
  تو با اندیشه ات نشون میدی که ایندت چقدر برات مهمه.com

 13. حمید گفت:

  داشتن نگرش مثبت تضمین کننده موفقیت شما نیست ” اما نداشتن نگرش تضمین کننده شکست شماست.(اما خداییش نگرش خیلی خفنه).

 14. مهتاب گفت:

  سلام خوب بود و لی اگر نحوه استفاده آن راهم بیشتر بگویید ممنون میشم با تشکر فراوان.

 15. یاسر گفت:

  انسان “ذهن” است. هر کس هر آنچه در ذهن خویش دارد همان هم خواهد بود

 16. هانیه گفت:

  با سلام
  چطور می تونیم عضو وبلاگ شما بشیم؟
  با تشکر

 17. باران گفت:

  باسلام و خسته نباشی…….مطلب خیلی زیبایی بود…..و دلم میخواد ازش در وبلاگم استفاده کنم ولی باذکر منبع و نام شما……اجازه دارم؟……شادشادشاد باشید…..باران

 18. کهکشان گفت:

  سلام من تجربه کردم واقعا زیباست.فقط در مورد دید مثبت وداشتن اعتماد مطلق به خدا هم بگید تا دیگران هم بدانند.که خداوند منبع اصلی انرجی هاست فقط باید بهش اعتماد داشته باشی…….

 19. نوید گفت:

  واقعا که جالبه . دستتان درد نکند

 20. مجید گفت:

  بنده به صورت ملموس اثرات مثبت اندیشی را در زندگی خود مشاهده نموده و بالعکس اثرات منفی اندیشی نیز برایم خساراتی را در زندگی باعث شده است

 21. وهاب حبیبیان گفت:

  با سلام
  از ذوق و سلیقه بسیارخوبتان در ترویج افکار بزرگان و درسهای عبرت آموز زندگی ممنونم
  زندگی جاری است ، تفکر عبادتی است که همگان باید آنرا بیاموزند، کار آموزشی و فرهنگی تان را با دقت در کلمات و عبارات و ترویج عقاید دینی و مذهبی گسترش دهید، موفق باشید،

 22. پریسا گفت:

  ممنون از مطلب آموزندتون،من بارها تاثیر مثبت اندیشی تجربه کردم ، اگه بتونید توضیحات بیشتر و مفصلتر کنید عالی میشه، همیشه شاد باشید

 23. امین گفت:

  سلام
  جالب بود ایکاش بتوان به آن عمل کرد واز اعماق وجود به این قضیه ایمان داشت

 24. فرنوش گفت:

  زندگی اسان است زندگی خوب است و تمام موضوعات خوب به سوی ما می اید

 25. غلامرضا جمالزاده گفت:

  سلام یکی از بهترین کارها تقسیم شادیها با دیگران است من کارهایم بسیار عالی و با شکوه پیش میرود .در مورد مثبت اندیشی نمیشه با هر کسی حرف زد. میخوام یه دوست مثبت اندیش عالی داشته باشم.از من کلی چیز میتونه یاد بگیره. من غلامرضا جمالزاده ۳۰ ساله لیسانس برق هستم۰۹۱۸۷۲۹۶۹۰۲

 26. بهار گفت:

  مطلب بسیار جالبی بود. با خواندم این مطلب احساس می کنم تحولی در زندگیم ایجاد شد. این مطالب تاثیر زیادی در ذهن خواننده ایجاد می کند.

 27. مهر گفت:

  جالبه دست مریزاد

 28. سپهر گفت:

  وبلاگ بسیار زیبایی دارید. اگر به مسایل عرفانی علاقه مندید بد نیست به وبلاگ من هم سر بزنید. blog.sepehreftekhari.com
  باتشکر

 29. سوزی گفت:

  عالی بودددددددددد

 30. کورش خبـیر گفت:

  چند هزار سال پیش پندار نیک و افکار نیک و اعمال نیک توسط بزرگان ایران گفته شده است اما از انجا که در مردم باور های غلط ساخته اند بعضی نمیدانند که فکر مثبت انرژی زا است و آرامش، زیبایی، نشاط ،جوانی و فعالیت می اورد.

 31. سایه گفت:

  سلام
  مطلبتون واقعا زیبا بود استفاده کردم
  با اجازتون آدرس شما رو در وبلاگم قرار دادم

  شاد باشید

 32. محسن زارعی taat گفت:

  ممنون ازشما بنده این احساس خوبمو با شما تقسیم می کنم

 33. بهار گفت:

  ممنون

 34. omid o arezohaye man گفت:

  salam
  maghaleye jalebi bood
  man ham be tazegi ye weblog e mosbat andishi dorost kardam
  khoshhal misham ba ham dar taamol bashim

 35. فرناز آریان گفت:

  بهترین موفقیت‌ها برای شما که بهترینها را هدیه می‌دهید من با مطالبی که خواندم متوجه شدم فردی مثبت اندیشم و بسیار خوشحالم و دوستتان دارم

 36. سعید گفت:

  روشهای مثبت اندیشی رو بگین!با تشکر

 37. آتنا گفت:

  زندگیه ما آدما سرمنشا افکار مثبت یا منفی . زندگی همراه با فکرمثبت و شکرگزاری و صبرو ایمان یعنی خوشبختی

 38. یاسر گفت:

  خدا دوتا چیز باهم به یه نفر نمیده !برای اون چیز که نداده باید تلاش وهمت بکنی تا خدا لطف کنه به آدم بده

 39. رضیه گفت:

  سلام دوست عزیز
  در مقاله درسی ام به من خیلی کمک کردید
  می تونم نامتون رو بدونم؟
  زیرا که در مقاله ام می خواهم نامتان را ذکر کنم
  ممنون می شم به وبلاگم بفرستید
  با تشکر از شما

 40. farnaz گفت:

  قشنگ بود لذت بردم .ممنون

 41. رضیه گفت:

  ممنون از لطف و محبت شما
  اما استاد من مطالب را مستند و با نویسنده می خواهند
  ممنون می شوم نام نویسنده ی مطلب فوق را برایم بفرستید
  پاینده باشید

 42. naz nazi malos گفت:

  من هر کاری میکنم بعد چند روز بازم منفی فکر میکنم

 43. sosan1351 گفت:

  salam man kollan shadammmm

 44. برزخ گفت:

  من ادمی هستم که همیشه نیمه خالی لیوان میبینم اما واقعا دوست دارم بطور منطقی بهم ثابت بشه واقعا این نظریه وجود داره و فقط واسه دلخوشی نیست
  مرسی از راهنماییتون پیشاپیش

 45. زیبا گفت:

  خیلی متن جالب و مفیدی بود کلی دید من را به زندگی عوض کرد خیلی لذت بردم

 46. سوگند گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  من مطالبتون رو خوندم بسیار جالب و تاثیر گذار بود مرسی

 47. مجتبی گفت:

  مثبت اندیشی خوب است ولی وقتی کلی مشکل داریم مشکلات خودبه خود میان جلو پامون و چوب لای چرخ زندگی می زارن

 48. sahar گفت:

  عالی بود…!مثبت اندیشی به من خیلی کمک کرد شما هم امتحان کنید!

 49. sahar گفت:

  سلام…
  من زمانی با این سایت آشنا شدم که خیلی مشکل داشتم اما از وقتی که دیدم را عوض کردم وتونستم مثبت فکر کنم همه چیز عوض شد وحالا من هم خوشبخت هم موفق هستم.عالیه شمام امتحان کنید.بابت سایتتون هم ممنونم…!

 50. sahar گفت:

  سلام :
  من وقتی با این سایت آشنا شدم واقعا تو زندگیم کلی مشکل داشتم اما از وقتی تونستم نگامو عوض کنمو مثبت فکر کنم زندگیم عوض شده وحالا خیلی موفقم!ممنونم از سایتتون…لطفا منبع معرفی کنید.

  برای رسیدن به هدف هی ادامه بده وبدان یک روز حتما به هدفت می رسی!

 51. کریم گفت:

  با سلام ، مدتی هست که با این مفاهیم آشنا شدم و موفقیت های بسیاری کسب کردم ، ولی می خواستم بگم که یه جایی کم آوردم و اون اینه که چه طوری می توان بر روی دو هدف متمرکز شد و یا دید مثبت پیدا کرد ، برای مثال من دو هدف را باهم دنبال می کرد و همیشه از یکی شون جا می موندم ، می خواستم بپرسم با توجه به اینکه ذهن انسان تک بعدی آیا می توان در دو هدف باهم موفقیت کسب کرد یا نه ؟ (جواب به ایمیل ارسال گردد ) متشکرم

 52. عادل گفت:

  همه چیز از طرز فکر ما شروع می شود. امام علی میگه :
  مراقب افکارت باش که گفتارت می شود
  مراقب گفتارت باش که رفتارت می شود
  مراقب رفتارت باش که عادت می شود
  مراقب عادتت باش که شخصیتت می شود
  مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت میشود

 53. سولماز گفت:

  سلام من یک ساله که با مثبت اندیشی وکاربردش تو زندگی روزمره آشنا شدم فوق العاده اس مرسی از مطالب خوبتون

 54. شیما گفت:

  می خوام عضو وبلاگتون بشم.اگه میشه بگید چه جوری امکانش هست؟با تشکر

 55. صدرا گفت:

  سلام خدا زیباست وزیبای را دوست دارد

 56. mahdi گفت:

  با سلام
  مطلب جالبی بود
  موفق باشید

 57. منا گفت:

  جالب بودن این حرف هایی که در متن به زبان اورده شد اصلا جای شکی نداره ولی وقتی همیشه اکثریت افراد وقتی جواب مثبت اندیشی را بشنوند فکر میکنن که یارو خیلی خوش بینه یا خیلی خودشو مسلمون میدونه با این چه باید کرد که جلوی ضایع شدن رو گرفت؟
  من که همیشه سعی میکنم بزارم طرفم که اینطوری منو ضایع میکنه دیگه بهش روحیه ندم و بزارم غرق بشه تو دید منفیش، حالا نظر شما چیز دیگه ای هست حتما!!

 58. هجران گفت:

  همه ی اینها شعاره اگه یکی مثل من برادرشو از دست داداه باشه نمیتونه فکر کنه اینها همه حقیقت داره

 59. مریم گفت:

  نامزدم همیشه بهم میگفت مثبت فکر کن درحالیکه خودش مثبت فکر نمیکنه و ۴۰روز که باهام قهر کرده و برای ادامه زندگی باهام شرط گذاشته.شرط گذاشته که باید از کارم دست بکشم.من کارمندم وبا سختی این کارو گرفتم موقعیت خوبی هم دارم و نمیخوام کارمو ول کنم.زندگیم رو هم دوست دارم .مهدی رو هم دوست دارم.میخوام به زندگی با مهدی ادامه بدم.کاش دست از لجبازی برداره.

 60. آشنا گفت:

  باعرض سلام
  کسی که مثبت اندیشه ،به افکار منفی دیگران درموردمسائل مختلف فقط بخاطرمقایسه شخص مثبت اندیش وشخص منفی نگرمتوجه میشود کدام راه انسان را به کمال میرساند.
  آیاتاثیر مثبت اندیشی درکسانی که بااستفاده ازاین راهکارتوانستند موفق شوند برای ما درس نیست؟
  موفق باشید.

 61. فاطمه گفت:

  من یه مشکل اساسی دارم و اون اینکه هر وقت اومدم شاکر باشم ومثبت اندیشی کنم اون نعمت رو از دست دادم و کاملا بر عکس جواب گرفتم انگار دیگه یه باوری برام شده که از هر چیزی تعریف کنم به زودی از دستش خواهم داد شما بگید من چکار کنم یعنی یه جورایی خودمو چشم میزنم اینو طی سالیان سال فهمیدم ولی دوست دارم این باورو تو خودم بشکنم لطفا کمکم کنید چیکار باید کرد

 62. نازی گفت:

  عالی بود .امیدوارم همه بتونیم تو مثبت اندیشی به رشد کامل برسیم

 63. محمد گفت:

  متن خوبی نبود اصولا چیزای مثبت مثبت هستند نمیشه با کم خردی منفیها رو هم مثبت فرض کنیم

 64. مهتاب گفت:

  یلام.بهترین جمله از متن بالا این بود که اگه حادثه ناراحت کننده ای رخ دا خودمون رو نبازیم وبه دنبال نکته مثبت دیگه ای باشیم.و اینکه به خدا قلبا توکل کنیم.خوب باشیم تا خوب ببینیم.

 65. عبدالله گفت:

  عالیه ولی بهتر نیست.این مطالب به این با حالی تو وب سایتی گذاشته بشه؟
  اگر بخواهید من میتونم کمکتون کنم.به هر حال زندگیه ما ادم ها با مثبت اندیشی زیبا تر میشه.ممنون

 66. مرال گفت:

  شاکر بودن،مهربان بودن،محبت داشتن و… این کلمات واقعا” حس خوبی به آدمی میده مثل مطلبی که اینجا خوندم ممنون.

 67. زهرا گفت:

  سلام.خیلی خوب بود فقط چطور میتونم عضو بشم؟ممنون

 68. زهرا گفت:

  سلام.من خیلی استرس دارم کمکم کنید خیلی تلاش کردم ولی نشده ازتون کمک میخوام؟خیلی ممنون

 69. فهیمه علیزادگان گفت:

  مشگل و گره گاه اصلی همینه. همه میدونیم همه باور داریم از زمانی که زرتشت گفت تا همین لحظه به همه زبون به هم دیگه انتقال میدیم و باورش داریم. غذای روح همینه دین و مذهب و عرفان وفلسفه زندگی همش تو همین خلاصه میشه.ولی ریشه ی این کلام فقط وفقط بنظرمن برمی گرده به اعتماد یا همون توکل. ما همه رها کردن و سپردن بار رو فراموش کردیم و به هم یادآوری نمیکنیم که همه چیز رو نمیتونیم در کنترل خودمون بگیریم یه نیرویه قدرتمندتر همه چیز رو تحت کنترل داره به اون احترام بزاریم و بهش اعتماد کنیم.خوب وبد یاد دادنی نیست توی لحظه وبرای هر کس توسط نیروی درونی خودش هر چیزی باید تعریف بشه……

 70. آرش گفت:

  خندیدن بهترین نعمت پروردگار است خود را از این نعمت محروم نکنیم.آرش

 71. سپیده گفت:

  سلام بسیا ر قشنگ وزیباست من واقعا تجربه کردم وقتی ما افکار مثبت به کاینات بفرستیم اون هم مثبتها را به سمت ما میفرستد….

 72. سعید گفت:

  من وقتی مصاحبه های دکتر هلاکو را می بینم خیلی نا امید می شوم,
  جون انسان رو نا امید می کنه,من همیشه قبل ها به این امید داشتم خواستن توانستن
  است و همین کونه هم می شد اما از وقتی که این مردک را کوش کردم کلی نا امید
  شده ام…..

 73. سعید گفت:

  با هین باور داشتم نه امید

 74. نسیم گفت:

  یه ضرب المثل چینی میگه: سگها واق واق می کنند و کاروانها اهسته اهسته به جلو حرکت میکنند پس بیایم به ادمایی که انرژی منفی میفرستن کاری نداشته باشیم و به هدف خودمون فکر کنیم؛ـ)
  گاهی خوردن لگدی از پشت،برداشتن گامی به جلوست…

 75. مولود گفت:

  من تا قبل از اینکه با مثبت اندیشی آشنا بشم آدمای مثبت رو دیوانه ی الکی خوش میپنداشتم .به همه ی دوستان پیشنهاد میکنم مستند (راز) رو هم در جهت مثبت اندیشی ببینند .و احساس خوب رو موقع مثبت اندیشی فراموش نکنن.در ضمن سعید حرف دل من و زد.

 76. محبوبه گفت:

  سلام مرسی از حرفهایی که زده شد من سال گذشته دچار سقط جنین شدم تا الآن واقعاً روحیه نداشتم و برای بچه ای که ندیدیم نزدیک به یک ساله که عذاداری می کنم می خوام مثبت فکر کنم و با مثبت فکر کردن همه چیز و عوض کنم .

 77. photo گفت:

  من خیلی درگیر افکار منفی میشم.از امروز همه رو دور میریزم

 78. شایا خدائی گفت:

  جالبببببببببببببببببببه اما کاربردی نیست خواهشن روش های مثبت اندیشی رو مطرح کنید

 79. الناز گفت:

  مطالب خوبه ولی این افکار منفی مثل کنه به من چسبیده و ول کنمون نیست

 80. مصطفی گفت:

  خیلی از شما به خاطر نظریات جالبی که پیرامون مثبت اندیشی ارائه دادید ممنونم به امید روزی که همه ما با دید واندیشه ای مثبت به وقایع زندگی بنگریم

 81. hasti گفت:

  مطالب جالب و مفیدی بود به نظر من هر چه بیشتربتونیم فکرهای مثبت تو ذهنمون پرورش بدیم متقابلا نتیجه بهتری تو عمل و واقیعت خودمون می بینیم . واقیعت زندگی مان همش بر میگرده به افکار و اندیشه خودمان چیزی که خودمان می کاریم و درو میکنیم .
  امیدوارم خود من هم در این زمینه موفق باشم و همینطور دوستانم
  به امید آن روز

 82. علی گفت:

  سلام دوستان خوب و زیبای من همه شما را دوست دارم. خدایا برای دادهایت وندادهایت وگرفتهایت شکر.که دادهایت نعمت .ندادهایت حکمت و گرفتهایت امتحان است.

 83. الهام گفت:

  سلام از مطلب خوب و مفیدتون ممنون من به مثبت اندیشی کاملا اعتقاد دارم یعنی اعتقاد پیدا کردم بعد اینکه توى سن ٢۶ سالگى سرطان سینه گرفتم این مثبت اندیشی بود که منو نجات داد

 84. آزیتا گفت:

  سلام
  دقیقا الان دوساعته که پیش مشاوردارم برمیگردم…امیدوارم بتونم حرف های شما وحرف های آقای دکتر رو انجام بدم وبتونم به زندگی شاد گذشته برگردم
  از مطالب مفیدتون هم سپاسگذارم

 85. شکوفه گفت:

  با سلام
  متن نوشته شده بسیار برای من مفید بود. و مرسی بابت این موزیک زیبا و آرامش بخش…

 86. عطیه گفت:

  بسیار زیبا و دلنشین بود.ولی اینکه همیشه مثبت گرا باشیم خیلی سخته.این تمرین زیادی میخواد.با تشکر از شما.بازم منتظر نکتهای مثبت شما هستم

 87. محسن گفت:

  سلام
  تمامی مطالب بسیار شیوا و روان و قابل فهم همگان بود و خوش به حال اون دوستانی که توانستند از این آموزشها راه درست زندگیشونو پیدا کنند.

 88. زینب گفت:

  باتشکرازمطالب خوب تون فقط اگرچگونگی اجرای این راههاراهم توضیح بدیدممنون میشم

 89. حامد گفت:

  تنها با خود شناسی میشود به مثبت اندیشی کامل دست پیدا کرد که باگذراندن دوره های عرفان کیهانی امکان پذیر است…

 90. سمیه گفت:

  من تقریباً مثبت اندیش هستم ولی بعضی مواقع از بس اطرافم منفی نگر میشن منم پشیمون می شم که مثبت فکر کنم، ولی من ذاتاً مثبت اندیش هستم و خوشحالم که این خصلت رو دارم

 91. minaznazanin گفت:

  درود.اگر دنبال راههای مثبت اندیشی هستید کتاب راز اثر رندا برن را مطالعه بفرمایید.زندگی من عوض شد .راهم را انتخاب کردم .همه چیز از فکر ادم شروع میشود .اگر میخواهی ببینی فکرت چگونه است به اعمالت نگاه کن ….
  در دنیا همه چیز به اندازه همه وجود دارد فقط کافی است ما بخواهیم.به ان بیندیشیم.اگر جایی کم اوردیم بخاطر نخواستن خود ما بوده

 92. نیما گفت:

  عالی بود

 93. مینا گفت:

  واقعاً مطالب زیبا و اموزنده بود متشکرم با اجازه یک سوال میخواهم پپرسم هر گاه یک شخص معیوب باشد، با وجود کوشش های زیاد یعنی میخواهد مثب فکر کند چیطور می تواند این کمبودی را نادیده بگیرد و با این درد کنار بیاید
  لطفا رهنمایم کنید.

 94. حسین گفت:

  سلام جملات آمورزنده ای بود ممنونwww.t3-20.loxblog.com

 95. نادیا گفت:

  سلام متن خیلی جالب و خوبی د اشتی می تونی برام به ایمیلم بفرستی ؟
  خیلی ممنون!

 96. یاور گفت:

  مثبت اندیشی تو زندگی ما آدما تاثیر باسزایی داره اما اگر فقط به مثبت اندیشی تکیه کنیم نیم نگاهی به واقعیت های زندگی نیاندازیم جز شکست و سرخوردگی چیزی نصیب ما نمی شه ،پس مثبت اندیشی همرا ه با واقع گرایی لازمه زندگی ما انسانهاست.

 97. نادیا گفت:

  ممنون عالی بود سایتتونم خیلی خوبه .

 98. رضا گفت:

  افکار مثبت

 99. آناهید گفت:

  سایتتون خیلی توپه من هر وقت افکار منفی به سراغم میاد مطالبشو می خونم و روحیه ام خوب میشه از شما ممنونم

 100. محمد کشاورز گفت:

  سلام دوست عزیز سال نو بر شما مبارک. مطلب بسیار خوبی بود . با اجازتون کپی کردم و در وبلاگم گذاشتم با ذکر لینک شما . مطالبی برای تشویق دانش اموزان میخوام اگه امکانش بود برا وبلاگم بفرستید ممنون در پناه حق

 101. عاطفه گفت:

  درود دوستان
  حالتون چطوره ؟ سال نوتون مبارک امیدوارم سالی پر از افکار مثبت داشته باشین
  من لیسانس ریاضیم و ۵ ساله فارغ التحصیل شدم و بیکارم و انسانی کاملا منفی اندیش هستم نهایت تلاشم تو سال جدید اینه که مثبت فکر کنم و توزندگیم ازش استفاده کنم لطفا” مطالبی برای استفاده مثبت اندیشی در زندگی مشترک اگه امکانش بود برا وبلاگم بفرستید ممنون ایزد پاک

 102. سوسن گفت:

  عالی بود،ازین به بعد سعی می کنم مثبت اندیش ترباشم امید وارم ثاثیرش را در زندکیم ببنم.

 103. مارشال گفت:

  *شکست وجود ندارد. فقط نتیجه کار است که گاهی به دل شما نمی نشیند. آن قدر راه را عوض کنید تا به مقصد خود برسید.

 104. مهدی یابنده گفت:

  اگر در زندگی به ناگاه یکی از سیمهای سازت پاره شد آهنگ زندگی را آنچنان ادامه بده که هیچ کس نداند بر تو چه گذشت)(marshal.yabande)

 105. عباس نیا گفت:

  سلام .ممنون از مطلب مفیدتون .از همین حالا به مثبت اندیشی عمل خواهم کرد.

 106. مریم گفت:

  راز مثبت نگری ها در دوست داشتن ها نهفته است

 107. فاطیما گفت:

  سلام
  ×+
  اگه گفتین یعنی چی
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  یعنی مثبت اندیشی را چند برابر کنیم (به نقل از دکتر حلت)

 108. بهنوش گفت:

  سلامممممممممممم دوست عزیزم خوب هستید ممنون از سایت زیبا و پر محتواتون.
  باید بگم من به معجزه مثبت اندیشی اعتقاد فراوان دارم البته به نظر من ریشه مثبت اندیشی در باور و اعتقاد ما وجود دارد.
  من خودم با مثبت اندیشی و تفکرات تامل برانگیز در مورد جهان و کائنات تونستم سخترین بیماری که به نظر مردم خیلی میتونه ترسناک باشه رو شکست دادم چون در برابر من سرطان چیز کوچکی در مقابل تفکرات بزرگ منه.
  من میبینم و میدونم که با فکر باز و زندگی خوب میشه به بهترین ها رسید.
  انسان همیشه باید سرگذشت انسانهای موفق و بزرگان و ببینه و درس بگیره و من تونستم در مبارزه خودم پیروز بیرون بیام.
  باتشکر از شما ببخشید زیاد حرف زدم.
  من از مطلبتون با ذکر منبع تو وبلاگ نوشتم امیدوارم جسارت منو ببخشید.

 109. فریده گفت:

  سلام خیلی دلم می خواد مثبت اندیش باشم ولی همیشه منفی اندیشی من بیشتر تحقق پیدا میکنه تا مثبت اندیشی و این خیلی عذابم میده چون مثبت اندیشی من خیلی دیر جواب ویده یا اصلاً نمی ده. راهنماییم کنید چکار کنم

 110. muskaan sharif گفت:

  wowwwwwwwwwwwwwww sooooooooooooooooooooooooooo good

 111. حسین گفت:

  سلام .ازقدیم گفتن هرچه برای خودمیپسندی برای دیگران هم بپسند این خودباعث میشود که افکارت دنباله خوبیها ومثبتهاباشد وچون مثبت فکر کنی برای خودت مثبتها پیش می آیدواگربدی برای دیگران آرزوکنی افکارت باعث میشود که بدیها برای خودت اتفاق بیفتد. اگر سپاس گذارباشم بازخواهد بود ممنون عالی بود

 112. سحر گفت:

  واقعا خیلی عالی بود “با امید موفقیت سرشار برای همه “

 113. محمد گفت:

  سلام به همه انسان داره طول موجه و این تو فیزیک ثابت شده پس هر طول موجی داشته باشی همونو جذب میکنی موفق باشید اهن ربا اهن رو جذب میکنه نه چوب رو
  در صورت ارتباط با ای دی انلاین یاهو بحث کنیم خوشحال میشم
  omidmobsos@yahoo.com

 114. حمیده گفت:

  خیلی عالی بود من این و تجربه کردم

 115. نگین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی به تمامی دوستان عزیز . راه کارهایی که ارائه دادید واقعاً عالی هستند امام نمیدونم چرا همش به منفی فکر کردن و از دید منفی همه چیز رو نگاه کردن شده عادت برام . یعنی هرچه قدر هم که مثبت فکر کنم آخرش دوباره به سمت منفی ها میرم و لذت میبرم درست انگار خودآزاری دارم اگه میشه راه کارهایی ارائه بدید که بتونیم مهارت پیدا کنیم که مثبت فکر کنیم.

 116. Navid گفت:

  Salaam , thank you so much , it was very helpful , and excellent article , keep it up , cheers

 117. نازنین گفت:

  سلام.
  ممنون از مطالب خوبتون. باید بگم من درحال حاضر با تمام وجودم سعی می کنم مثبت اندیش باشم. شاید هرکس دیگری جای من بود به کل قطع امید می کرد. دورو برم پر از افراد مخالف و با ذهن استدلالیه که مدام موج منفی می فرستن و به من میگن امیدم واهیه.اما من ایمان دارم بالاخره به اهداف و آرزوهام می رسم.
  یادمون باشه در ذهن الهی محدودیت زمانی و مکانی وجود نداره و خداوند هرگز دیر نمی کنه.
  هر روز معجزه تازه ای است.
  امیدوارم همه دوستان موفق و پیروز باشن.

 118. بهنام اسلامی گفت:

  با سلام و خسته نباشید سایت شما عالیه و ۲۰ من از سال ۷۹ به دنبال افکار مثبت و تثبیت ان در مدت هفته و ساعت و ماه و سال بودم .خیلی عالی ست

  بهترین ثروت تفکر مثبت است.شما تغییرات را به وضوح لمس می کنید .اگر صبر و حوصله کنید با تمام جزئیاتش .واقعا قدرت عجیبی ست .لطفا از نحوه استفاده و کنترل بر روی ذهن بیشتر بگید.برام ارسال کنید .ادرس رو دادم
  بی نهایت سپاسگذارم.خیلی عا لی ست.

 119. Minoo گفت:

  مطلب جالبی بود…ممنون

 120. rahime گفت:

  همیشه سعی میکنم مثبت فک کنم.هروقت منفی فک میکنم یه بلایی سرم میاد.!منفی فک کردن به من نیومده :))

 121. parisa گفت:

  واقعا عالی بود از نظر من
  خیلی به من کمک کرد :)

 122. لیلا گفت:

  خیلی مطالب خوبی بود مرسی واقعا . اگه میشه از این مطالب برای ایمیل ما بفرستین تا بتونیم استفاده کنیم چون با تکرار پذیری این مطالب وخواندن پی در پی انها صددرصد در زندگی بهتر عمل میکنیم . باتشکر

 123. سارا گفت:

  مرسی . مطالب خوب و مفیدی بود. با اجازه تو فیس برای دوستانم بگذارم

 124. رضا گفت:

  تشکر از متن زیبایتان من واقعا اعتقاد دارم به مخرب بودن افکار منفی وتحول ودگرگونی افکار مثبت لطفاً طریقه استفاده از افکار مثبت وجایگزینی با افکار منفی رابیشتر شرح دهید

 125. بهناز گفت:

  مطلب خوبی بود و من خودم به مثبت اندیشی و و بازگشت افکار به خود فرد اعتقاد دارم و برای خودم بارها پیش آمده و همیشه سعی میکنم افکار مثبت داشته باشم و افکار منفی رو سریع از ذهنم خارج کنم .

 126. سیمین گفت:

  سلام ممنون از مطالبتون ، من تمام سرمایه ام دست کسی بوده که دیگه نمیتونم ازش بگیرم چجوری به این قضیه مثبت فکر کنم

 127. نوشین گفت:

  خیلی عالی بود فقط راه های مثبت اندیشی رو کاملتر بنویسید.ممنون

 128. حسین خراطی زرنقی گفت:

  سلام مطالب عالی بود دیدگاهم نسبت به زندگی ومثبت اندیشی تغیر کرده .مرسی (چوخ ساغول)

 129. ریحانه گفت:

  ممنون مطلبتون خیلی مفید بود برام کارم رو راه انداختی

 130. farshad گفت:

  مطالبتان بسیار عالی ست.
  ممنون از اینکه زحمت میکشید و این مطالب مثبت و انرژی بخش رو میزارید
  من شخصا خیلی استفاده میبرم.
  با سپاس فراوان از مدیر سایت.

 131. لیلا گفت:

  بسیار عالی و جهان همینست باید همیشه درست دید و درست فکر کرد زیرا موفقیت همیشه با راستی و مثبت فکر کردن و عمل کردن همراه است. باید سعی کرد ، اگر که می خواهی رشد کنی

 132. سایه گفت:

  مطالب عالی بود . من بعد از مدتی منفی نگری و شکوه امروز سعی کردم رها بشم و رها کنم برای یک روز و یا حتی لحظه ای خیلی خوبه ولی اثرش تموم میشه از بالا و پائین شدن ها خسته شدم دلم میخواد ادامه دار باشه .

 133. کامران گفت:

  سلام حضور شما دوستان عزیز ، ممنون از احساس انسان دوستانتون ، این مطالب رو همه قبول دارند همه در مورد آن و نتایجی که براشون به ارمغان آورده صحبت می کنند اما نمی دونم چرا من با اینکه خیلی مثبت فکر می کنم طوری که به بهترین حالت ممکن و با روحیه ای بسیار زیبا مسائل زندگی رو ارزیابی می کنم اما همیشه درست برعکس آنچه تصور می کنم برام اتفاق می افته ، لطفاً مرا راهنمایی کنید با تشکر

 134. ثریا گفت:

  سلام با تشکر از زحمات شما ولی خداییش این مطالب حالت کلیشه ای پیدا کرده بعدشم مثبت باشی اتفاقی نمی افته اما منفی باشی بدترین حات ممکن رخ میده

 135. گلی گفت:

  سلام.مطالبتون خیلی خوب بود.راستش من خیلی وقته با این قانون آشنام.ولی باید اعتراف کنم بعضی وقتا همه چی یادم میره…واسه همینه که گاهی اوقات یه سری به اینترنت میزنم و … خلاصه این جوری شد که با وبلاگ شما آشناشدم…امیدوارم همیشه موفق باشید…

 136. siros گفت:

  سلام با تشکر از شما مطالبتان عالیه لطفا برایم ایمیل کنید با تشکر از شما فوقی

 137. علیرضا گفت:

  سلام دوست عزیز خیلی خواب بود

 138. علیرضا گفت:

  من سعی می کننم با دیده مثبت نگاه کننم ومثبت بی اندیشم

 139. ابوذر گفت:

  باسلام خیلی خوب بود
  اگر یکم باواقعیات ومشکلات روز نزدیکتر باشه خیلی بهتره منظورم اینکه پذیرشش راهتره

 140. ghazaleh گفت:

  salam be hameye mosbat andisha… erfane keyhani kheili khoobe ghanoone jazb ham hamintor va khoob khastan baraye hame na faghat khodemoon chon baese jazbe energyhaye mosbat mishe va baztabe gostarde va kheili khoobi baraye ma dare ketabe florans eskavel shin ham kheili khoobe tavakkol be manaye vagheie ham aliye rooze gereftan ham hamin tor va barname rizi barname rizi barname rizi ma ro ham doa konid merc

 141. نامیرا گفت:

  سلام ثانیه ثانیه زندگیتون شاد..مطالب عالی بود…من در این مورد تجربه زیاد دارم..و این اعتقاد دارم امروز ما فکر دیروز ما بوده و فردای ما فکر امروز ماست…انسان دست نشانده افکار خودش هست… بازم تشکر بابت مطالب جالبتون

نظر بدهید

Free counter and web stats